محمدرضا کشاورز با اشاره با این که طرح نسخه‌های الکترونیک بیمه سلامت طرحی خوب و کارآمد است، اظهار کرد: انجمن داروسازان تهران به عنوان بخشی از جامعه سلامت کشور حاضر است تا در روند اجرای این طرح تمام همکاری های لازم را با نهادهای متولی به کار ببندد.

وی با اشاره به این‌که اجرای طرح نسخه‌های الکترونیک برای بیمارستان‌ها هزینه ایجاد می‌کند، عنوان کرد: داروخانه‌ها برای تبدیل داده‌های مختلف از حالت کاغذی به حالت الکترونیک روزانه هزینه‌های بسیار زیادی را خرج می‌کنند.

بازرس هیئت‌مدیره انجمن داروسازان تهران اضافه کرد: رصد شدن عملکرد داروخانه‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای داروخانه‌ها هزینه ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که در شرایط فعلی داروخانه‌ها وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند، تصریح کرد: در حال حاضر نقدینگی داروخانه‌ها در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر قرارگرفته است و بیمه‌ها با تأخیر هزینه‌های جاری را پرداخت می‌کنند.

کشاورز افزود: تأخیر سازمان بیمه‌گر در پرداخت هزینه‌ها باعث می‌شود تا شرایط تهیه دارو برای داروخانه سخت شود، از طرفی دیگر شرکت‌های داروسازی برای تولید دارو به پول نقد نیاز دارند.

بازرس هیئت‌مدیره انجمن داروسازان تهران ادامه داد: با ایجاد نسخه‌های الکترونیک داروخانه‌ها می‌توانند سرویس‌های بهتری را به مردم ارائه دهند و درعین‌حال به نقدینگی خود در زمان مناسب دست پیدا کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *